ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

«Αξιοποίηση της δύναμης των δεδομένων: Μηχανική μάθηση και τεχνητή νοημοσύνη στις επιχειρήσεις και τα χρηματοοικονομικά».

24/09 - 24/09 @ 19:00 - 20:00
📌Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος, στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Data Analytics and Fintech, διοργανώνει διαδικτυακό σεμινάριο (webinar) με τίτλο:
📅Ημερομηνία: 24/09/24
🕡Ώρα: 19.00-20.00
🔗Σύνδεσμος Παρακολούθησης: https://bit.ly/data_analytics24
Εισηγητές:
• Περικλής Γκόγκας, Καθηγητής Χρηματοοικονομικών στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης και ΣΕΠ στο NUP
• Χρήστος Φλώρος, Καθηγητής Χρηματοοικονομικών στο Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο και ΣΕΠ στο NUP
• Σάββας Χατζηχριστοφής, Καθηγητής Τεχνητής Νοημοσύνης και Αντιπρύτανης Έρευνας και Τεχνολογίας στο NUP
Συντονίστρια:
• Μαρία Ψυλλάκη, Καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς και Senior Research Fellow στο NUP
Το σεμινάριο θα επικεντρωθεί στη δυναμική χρήση της μηχανικής μάθησης και της τεχνητής νοημοσύνης για τη βελτιστοποίηση της απόδοσης στον επιχειρηματικό και χρηματοοικονομικό τομέα.

• Date: 24/09 - 24/09
  • Time: 19:00 - 20:00