ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Προετοιμασία των παιδιών και των γονιών για την επιστροφή στο σχολείο μετά τις καλοκαιρινές διακοπές

02/09 - 02/09 @ 18:00 - 19:00

Το Συμβουλευτικό Κέντρο Έρευνας και Ψυχολογικών Υπηρεσιών (Σ.Κ.Ε.Ψ.Υ.) του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργανώνει διάλεξη με θέμα την προετοιμασία των παιδιών και των γονιών για την επιστροφή στο σχολείο μετά τις καλοκαιρινές διακοπές.

– Ημερομηνία: Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2024

– Ώρα: 18.00-19.00

– Τοποθεσία: Αμφιθέατρο Κερύνεια , Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος

Η μετάβαση από τις καλοκαιρινές διακοπές στο σχολείο μπορεί να είναι προκλητική τόσο για τα παιδιά όσο και για τους γονείς. Σε αυτή τη διάλεξη, θα συζητήσουμε πρακτικές συμβουλές και στρατηγικές για να διευκολύνετε αυτή τη μετάβαση, ενισχύοντας την αυτοπεποίθηση και τη θετική στάση των παιδιών σας προς το σχολείο.

Σύνδεσμος Παρακολούθησης: https://bit.ly/back_to_school2024

Θα εξοπλιστείτε με τα εργαλεία που χρειάζεστε για να υποστηρίξετε τα παιδιά σας και τον εαυτό σας κατά την έναρξη της σχολικής χρονιάς.

Η διάλεξη είναι ανοικτή στο κοινό και υπάρχει δυνατότητα παρακολούθησης τόσο δια ζώσης όσο και διαδικτυακά.

Παρακαλούμε δηλώστε συμμετοχή για να εξασφαλίσετε τη θέση σας. Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής, επικοινωνήστε στα τηλέφωνα: 26843425 / 96417024

• Date: 02/09 - 02/09
  • Time: 18:00 - 19:00