ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Eκδήλωση “Nation Branding: Trends & Opportunities”

24/05 - 24/05 @ 16:00 - 19:00

📌 Το Τμήμα Οικονομικών & Διοίκησης του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος σας προσκαλεί στην  εκδήλωση “Nation Branding: Trends & Opportunities” με επίτιμη προσκεκλημένη στην εκδήλωση την Υπουργό Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας Δρ Αθηνά Μιχαηλίδου.

🗓️Ημερομηνία: 24/05/2024

🕝 Ώρα: 16:00

📍Τοποθεσία: Αμφιθέατρο ”Κερύνεια”, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος

🔗Σύνδεσμος Παρακολούθησης: https://bit.ly/nation_branding2024

Η εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια έκδοσης των δύο συλλογικών τόμων για το Nation Branding: “Handbook of Research on Future Policies and Strategies for Nation Branding” & “Global Developments in Nation Branding and Promotion: Theoretical and Practical Approaches” από  τον διεθνή εκδοτικό οίκο IGI καθώς και στα πλαίσια της πολυετούς έρευνας των συμμετεχόντων. Θα κάνουν εισηγήσεις οι Δρ Δημήτρης Δημητρίου (Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης) και η κα Βίκυ Λοΐζου (Υπουργείο Ανάπτυξης Ελλάδος).

Εκ μέρους των Καθηγητών, οι επίτιμοι εκδότες Δρ  Ανδρέας Μασούρας και Δρ Σοφία Δάσκου θα αντιφωνήσουν την εκδήλωση, την οποία θα συντονίσει η Δρ Άρτεμις Σαββίδου.

Το Nation Branding δεν είναι μόνο μια διαδικασία προβολής της χώρας μας στο εξωτερικό, αλλά και ένας τρόπος να ορίσουν θα έθνη την ταυτότητά τους, τις αξίες που πρεσβεύουν και την κατεύθυνση που θέλουν να ακολουθήσουν στο μέλλον.

• Date: 24/05 - 24/05
  • Time: 16:00 - 19:00