ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Διακεκριμένοι Καθηγητές του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος στο REALty On Expo Cyprus 2024

03/07 - 04/07 @ 10:00 - 15:00

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος ανακοινώνει τη συμμετοχή δύο διακεκριμένων μελών της ακαδημαϊκής του κοινότητας στο REALty On Expo Cyprus 2024, τη μεγαλύτερη και πιο αναγνωρισμένη εκδήλωση στον τομέα των ακινήτων στην Κύπρο.

Σημειώστε τις ημερομηνίες 3-4 Ιουλίου 2024 και ελάτε να μας συναντήσετε στο City of Dreams Mediterranean,  Λεμεσός.

Ο Επίκουρος Καθηγητής Θωμάς Δημόπουλος θα μοιραστεί την εξειδίκευσή του στον τομέα των ακινήτων στο πάνελ με θέμα “Προφίλ Έξυπνου Επενδυτή: Τι Θα Σας Οδηγήσει στα Αστέρια”.  Αυτή η συνεδρία θα προσφέρει ανεκτίμητες γνώσεις τόσο για νέους όσο και για έμπειρους επενδυτές, καλύπτοντας θέματα όπως:

• Συνήθειες και στρατηγικές επιτυχημένων επενδυτών ακινήτων
  • Προφίλ επενδυτών που οδηγούν στην επιτυχία στην κυπριακή αγορά ακινήτων
  • Επενδυτικά ακίνητα στην Κύπρο: Φούσκα ή ευκαιρία;

Ο Επίκουρος Καθηγητής Κωνσταντίνος Βασιλειάδης, αναγνωρισμένος ειδικός στην Τεχνολογία Αρχιτεκτονικής και Ενέργειας, θα είναι βασικός ομιλητής στη συνεδρία με θέμα “Αρχιτεκτονικές Απόψεις: Σχεδιάζοντας για το Μέλλον”. Η συζήτησή του θα επικεντρωθεί στη βιωσιμότητα και τον περιβαλλοντικό σχεδιασμό, επισημαίνοντας τα καινοτόμα υλικά και τους προσαρμοστικούς χώρους διαβίωσης που διαμορφώνουν το μέλλον της αρχιτεκτονικής. Μην χάσετε τις απόψεις του για:

• Τάσεις που διαμορφώνουν το αρχιτεκτονικό τοπίο του αύριο
  • Οικονομικές λύσεις σε ένα οικονομικά προκλητικό περιβάλλον
  • Παράγοντες που προκαλούν την καλλιτεχνική έκφραση και καινοτομία

Αυτή είναι μια χρυσή ευκαιρία για μάθηση, δικτύωση και εξερεύνηση του δυναμικού κόσμου των επενδύσεων ακινήτων και της αρχιτεκτονικής καινοτομίας.

• Date: 03/07 - 04/07
  • Time: 10:00 - 15:00