Εγκαίνια της Εκθεσης με τίτλο «ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ»

May 28, 2024

Το Σάββατο 18 Μαίου 2024, πραγματοποιήθηκαν με εξαιρετική επιτυχία, τα εγκαίνια της Εκθεσης με τίτλο «ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ».

Η ‘Εκθεση περιλαμβάνει ιδιαίτερα πρωτότυπες σε σύλληψη και υλοποίηση φοιτητικές Εργασίες του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος.

Στις εργασίες χρησιμοποιούνται, πολλαπλά υλικά και κατασκευές, όπως γλυπτική, ζωγραφική, collage, φωτογραφία, video, μουσική, σχέδια.

Η ‘Εκθεση γίνεται σε συνεργασία με το Third Space Art Center, στην Πάνω Πάφο και θα είναι ανοικτή για το κοινό μέχρι το Σάββατο 8 Ιουνίου.

Διεύθυνση Ελευθερίου Βενιζέλου 94, 8021 Πάφος

Ώρες επίσκεψης :

• Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή  17.00-19.00
  • Τετάρτη, Σάββατο 12.30-14.30
  • οποιαδήποτε άλλη ώρα έπειτα από ραντεβού  στο 99216088

Η Ευανθία Δόβα, PhD, Επίκουρη Καθηγήτρια Αρχιτεκτονικού και Αστικού Σχεδιασμού στο Τμήμα Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, συμμετέχει στο Διεθνές Θερινό Εργαστήριο...

July 18, 2024